O parafii

Parafia rzymsko - katolicka pod wezwaniem św. Stanisława BiM w Żębocinie znajduje się na terenie województwa małopolskiego w powiecie proszowickim. Należy do diecezji kieleckiej i podlega biskupowi kieleckiemu, którym jest obecnie ks. bp Jan Piotrowski.
W skład parafii wchodzą cztery miejscowości: Grębocin, Kowala, Więckowice i Żębocin.
Kościół parafialny znajduje się w miejscowości Żębocin. Usytuowany jest na wzniesieniu dzięki czemu widoczny jest z dalekich okolic.
Jego wnętrze oraz wszystkie obrazy, figury i inne przedmioty sakralne są unikatowe.

Nabożeństwo różańcowe
fotoCzas trwania:10-01 - 10-31
Godzina:16:00
Częstotliwość:codziennie
Miesiąc październik w tradycji Kościoła poświęcony jest w szczególny sposób mdlitwie różańcowej. Ta najprostsza a zarazem najbardziej skuteczna modlitwa przypomina i poddaje do rozważania najważniejsze wydarzenia z życia Jezusa i Jego Matki.